33 perkraustymo darbų patarimai

Perkraustymo darbai yra išties nelengvi bei reikalaujantys ne tik didelės fizinės jėgos, tačiau ir didelio žinių bagažo. Būtent pastaruoju aspektu šiandien ir pagelbėsime, pasidalindami 33 perkraustymo darbų patarimais.

Atskirai susipakuokite nakvynei skirtus daiktus

pirmas

Perkraustymo darbai yra išties nelengvi bei reikalauja išties didelio energijos indėlio, todėl realu, jog juos atlikę bei persikėlę į naują vietą, nenorėsite nieko kito kaip tik šiltos lovos. Būtent dėl to, kad nebūtūmėte įsprausti į kampą bei neprivalėtumėte skirti keleto valandų daiktų iškraustymui dar tą patį vakarą, susipakuokite nakvynei skirtus daiktus atskirai – tai leis patogiai paruošti lovą nakčiai, o visus likusius daiktus išpakuoti bei sutvarkyti galėsite kitą dieną, kai būsite jau pailsėję.

Daiktus, kurių jums reikės pirmiausia, susipakuokite atskirai

2

Iškraustant daiktus bei juos tvarkant ir rūšiuojant, jums reikės tam tikrų priemonių – plastikinių maišelių, žirklių, servetėlių ir kitų tokio tipo daiktų. Būtent dėl to, kad nereikėtų skirti nemažą laiko tarpą jų paieškai, susipakuokite juos atskirai, kas leis pradėti daiktų tvarkymą net ir vos tik persikėlus į naują patalpą.

Dūžtančius daiktus apvyniokite drabužiais

trečias

Dūžtančius daiktus apvyniodami drabužiais nušausite du zuikius vienu šūviu – tiek susipakuosite drabužius bei įvairius dūžtančius daiktus, tiek ir pastaruosius apsaugosite nuo pavojų kelyje bei vienokių ar kitokių sutrenkimų.

Naudokite kojines pakavimui

ketvirtas

Saugant dūžtančius daiktus nuo sudužimo, taip pat galima naudoti ir ne tik įvairius drabužius, tačiau ir kojines. Taip, kojinės yra išties nedidelio dydžio, tačiau jos vis vien puikiai tiks pakuojant puodelius, kas leis juos apsaugoti nuo potencialaus sudužimo pervežimo metu.

Pasižymėkite kurie daiktai kuriems kambariams yra skirti

penktas

Žmonės, norėdami, kad daiktų iškraustymo procesas būtų maksimaliai patogus bei kontroliuojamas, ant dėžių, kuriose yra pakuojami daiktai, neretai užsirašo daiktų tipą. Vis dėlto, norint, jog daiktų išpakavimas būtų tikrai patogus, pasirinkite viską išpakuoti pagal atskirus kambarius, ką padėti padarys kambarių, kuriems yra skirti vieni ar kiti daiktai, pažymėjimas, jei kalbėsime apie dėžes. Tokiu būdu išpakuoti daiktus yra išties labai patogu, kadangi galite nesunkiai kontroliuoti iškraustymo procesą bei daiktus iškraustyti ne bet kokia tvarka, o pagal prioritetinius kambarius, kurie jums yra svarbiausi.

Jei tik įmanoma – iš anksto paruoškite esmines naujųjų namų patalpas

šeštas

Taip, visų kambarių įrengimas bei tvarkymasis yra darbai, kurie seka jau atlikus esminį perkraustymo procesą. Vis dėlto, bent jau esminius kambarius išvalyti bei paruošti, pasirūpinant svarbiausiais daiktais, iš anksto, yra išties patartina. Ši taisyklė ypatingai taikytina vonios kambariui, kadangi už iš anksto sutvarkytą šią patalpą bei suteiktą galimybę po sunkaus perkraustymo išsimaudyti, sau tikrai dėkosite. Taip pat, galite susitvarkyti ir virtuvę, kas leis ja naudotis viso namų įrenginėjimo bei tvarkymosi metu.

Kosmetines dėžutes papildykite vata, siekiant jas apsaugoti

septingas

Atliekant perkraustymo darbus, kosmetikos dėžutės gali nusimesti nežinia kur, o atsiradęs spaudimas gali jas sulaužyti. Norint viso to išvengti, yra išties lengva išeitis – tiesiog įdėkite nemažą kiekį vatos į kosmetinę, kas leis ja apsaugoti nuo didelio krūvio, spaudimo.

Skystą turinį talpinančias talpas apvyniokite maišeliais

aštuntas

Talpas, kuriose yra vienoks ar kitoks skystas turinys, kaip, pavyzdžiui, kvepalai, apvyniokite plastikiniais maišeliais. Pirmiausia, tai suteiks apsaugą nuo įvairių sutrenkimų bei sudužimo, o jei to išvengti vis dėlto nepavyks, maišelis leis skystam turiniui neišbėgti bei neaplaistyti kitų pervežamų daiktų.

Lėkštes pakuokite vertikaliai – taip sumažinsite jų sudužimo tikimybę

devintas

Žmonės lėkštes dažniausiai pakuoja horizontaliai ir to, kodėl taip yra daroma, yra tiesiog neįmanoma paaiškinti. Pakuojant lėkštes vertikaliai rizika jas sudaužyti kardinaliai sumažėja, tad tai daryti reikėtų būtent taip.

Neiškraustykite stalčių

dešimtas

Jei spintelės nebus išmetamos bei bus taip pat vežamos į jūsų naująjį būstą, nesivarginkite iškraustyti jų stalčių. Jie yra sandarūs, todėl tiesiog lipnia juosta ar kitais būdais užtikrinkite, kad stalčiai pervežant spinteles neatsidarinės, kas leis be nesklandumų pervežti tiek spintelę, tiek ir jos stalčiuose esančius daiktus.

Juvelyrinius dirbinius pakuokite į plastikinius maišelius

vienuoliktas

Juvelyriniai dirbiniai išsiskiria ypatinga tiek materialine, tiek ir sentimentalia verte, todėl jų išsaugojimas perkraustymo metu tampa išties dideliu prioritetu. Vis dėlto, persistengti šioje vietoje nereikėtų, kadangi juvelyrinių dirbinių apsaugojimui yra išties paprastas sprendimas – plastikiniai maišeliai. Tiesiog supakuokite juvelyrinius dirbinius į sandariai užsidarančius tokius maišelius, kas leis juos išsaugoti vienoje vietoje.

Įsigykite plastikinės plėvelės

dvyliktas

Plastikinė plėvelė dažniausiai yra naudojama įvairių transportavimu ar gamyba užsiimančių kompanijų, kadangi leidžia užtikrinti vienokių ar kitokių įpakavimų sandarumą bei apsaugą. Taip, tokia plėvelė dažniausiai kainuoja pakankamai nemažai ir yra parduodama tik dideliais kiekiais, tačiau jos įsigyti yra tikrai verta – ji padės siekiant užtikrinti įvairių talpų apsaugą, o net jei ir nesunaudosite visos įsigytos plėvelės, bėgant laikui ji tikrai pravers tiek ir dar kartą kraustantis, tiek ir įvairiose buitinėse situacijose.

Įsigykite plastikinių dėžučių smulkiems daiktams

tryliktas

Norėdami patogiai susipakuoti įvairius nedidelius daiktus, kaip varžtus, baterijas, ir panašaus tipo smulkmenas, nedvejodami įsigykite nedidelių plastikinių dėžučių. Tokios dėžutės yra pagamintos iš stabilios medžiagos, kas leis jums ant jų palikti konkrečius užrašus, leisiančius lengviau susigaudyti tame, kas yra įpakuota. Vis dėlto, užrašų nereikės, kadangi šios dėžutės yra permatomos, kas leidžia išties patogiai išsipakuoti daiktus, o jų stabilumas bei tvirtumas garantuoja viduje esančių smulkmenų saugumą.

Išnaudokite medines alkoholio dėžes

keturioliktas

Jei mėgstate vienokius ar kitokius alkoholinius gėrimus, greičiausiai savo namuose rasite bent keletą medinių alkoholiniams gėrimams skirtų dėžių. Vis dėlto, tai tikrai nereiškia, jog jomis galima pervežti tik gėrimų talpas – jums tereikės išimti vidurinę šių dėžių dalį, skirtą vienų butelių atskyrimui nuo kitų, kas leis jums turėti ypatingai stabilią talpą knygoms, drabužiams, ar kitiems nedūžtantiems daiktams.

Nufotografuokite taip, kaip yra sujungti jūsų turimų elektroninių prietaisų laidai

penkioliktas

Ištraukti laidus bei supakuoti turimą elektroninį įrenginį yra greita bei nesunki užduotis, tačiau ji gali pavirsti į tikrų tikriausią kančią tuomet, kai reikės viską išpakuoti bei vėl sujungti elektroninių prietaisų laidus į jiems skirtas skyles. Būtent dėl to, siekiant išvengti problemų šiuo aspektu, iš anksto nusifotografuokite tai, kur yra sujungti elektroninių prietaisų laidai.

Išnaudokite turimas dėžes

šešioliktas

Net jei ir atrodo, jog neturite jokių perkaustymo darbams tinkamų talpų daiktų pakavimui, tačiau tiesiog įjunkite vaizduotę bei stenkitės panaudoti viską ką turite – tiek įvairias kosmetikai skirtas dėžutes, tiek ir antikvarines dėžes ar lagaminus, skirtus tolimoms kelionėms. Tokiu būdu ne tik galėsite supakuoti visus turimus daiktus, tačiau ir išnaudoti paskirties perkraustymo darbuose neturinčias talpas.

Drabužius pakuokite į maišą

septynioliktas

Nekabinkite drabužių nuo pakabų, nelankstykite jų bei nedėliokite į specialias talpas – tiesiog įdėkite turimus drabužius į maišą kartu su pakabomis. Tai leis ne tik greitai supakuoti drabužius, tačiau ir žymiai pagreitinti jų išpakavimo procesą.

Konkrečiu laiku nedėvimus drabužius pakuokite naudodami vakuumą

aštuonioliktas

Jei vienokių ar kitokių drabužių konkrečiu laikotarpiu jūs nedėvite, patogiausias jų pakavimo būdas neabejotinai yra pakavimas vakuume. Šis pakavimo būdas leidžia didelį nenaudojamų drabužių kiekį supakuoti į išties nedidelio dydžio talpą, kas yra išties labai patogu bei praktiška.

Atiduokite nereikalingus daiktus draugams

devynioliktas

Jei turite vienokių ar kitokių jums nebereikalingų daiktų, kurie neišsiskiria išties didele verte – nedvejodami juos atiduokite savo draugams. Tai leis jums be jokių sunkumų atsikratyti nereikalingų daiktų, o draugai jausis jums skolingi, ką galėsite paversti į nemokamą pagalbą atliekant perkraustymo darbus.

Jei laukiate pagalbos – iš anksto supakuokite daiktus

dvidešimtas

Daiktų pakavimas yra asmeninis darbas, todėl nebūkit tingūs bei neskirkite šio darbo draugams ar kitiems pagalbininkams. Visų žmonių, kurie jums padės, pagrindinis darbas bus pernešti daug sveriančius daiktus į transporto priemonę, kai tuo tarpu pakavimu turite pasirūpinti patys.

Pasinaudokite spalvų sistema

dvidešimt pirmas

Spalvinis skirtingų talpų žymėjimas atliekant perkraustymo darbus vis labiau populiarėja ir tai yra suprantama, kadangi jis žymiai supaprastina daiktų išpakavimą. Šios sistemos schema yra labai paprasta – skirtingam kambariui yra skiriama vis kitokia spalva, kuria yra žymimos daiktų talpos.

Sunumeruokite dėžes

dvidešimt antras

Dėžių numeravimas nebus ypatingai svarbus išpakuojant daiktus. Vis dėlto, jis turi išties didelę svarbą jei kalbėsime apie kitą problemą – tai, jog vieną ar kitą dėžę galite per klaidą pamiršti. Būtent dėžių numeravimas gali padėti to išvengti.

Netaupykite ir investuokite į profesionalius perkraustytojus

dvidešimt trečias

Jei jūsų namuose pilna ne tik įprastų daiktų, tačiau ir vienokių ar kitokių sunkių bei vertingų dalykų, kaip didelių baldų ar muzikos instrumentų, netaupykite ir samdykite profesionalius perkraustytojus. Patikėkite, šimtas eurų, kurį dažniausiai sumokėsite už tokias paslaugas, bus tikrai nedaug, lyginant su tuo, jog galite prarasti žymiai didesnes sumas stengdamiesi sutaupyti bei viską atlikti tik savo jėgomis.

Samdydami perkraustytojus atidžiai peržvelkite sutartis

dvidešimt ketvirtas

Jei nuspręsite samdyti profesionalius perkraustytojus, prieš juos samdydami atidžiai peržvelkite jų teikiamų paslaugų sutartis. Tai yra ypač svarbu dėl to, nes yra atvejų, kai perkraustymo įmonės susigalvoja keistų savo taisyklių, kaip, pavyzdžiui, perneša daiktus tik konkrečiuose įpakavimuose. Tad jei norite išvengti vienokių ar kitokių tokių taisyklių sukeltų problemų, sutartis peržvelgti yra tiesiog būtina.

Jei nuomojatės būstą – prieš į jį keldamiesi nufotografuokite jį

dvidešimt penktas

Jei būstas, į kurį ruošiatės keltis, yra nuomojamas – prieš persikraustydami nufotografuokite jo patalpas. Tai yra ypač svarbu, jei tikitės atgauti pradinį nuomos įnašą, kuris gali būti atgautas tik tuomet, jei patalpoms nepadarysite žalos, ką bus galima įrodyti tik su fotografijomis.

Įtrūkimus senose patalpose sutvarkykite muilu

dvidešimt šeštas

Jei patalpose, iš kurių išsikraustote, yra likę nedidelių skylių sienose, norėdami tai ištaisyti tiesiog įsigykite muilo bei juo įtrinkite tas vietas, kuriose yra skylutės.

Daiktų pervežimui naudokite autobusus

dvidešimt septintas

Jei persikraustote į kitoje šalies dalyje esančią vietovę, krovinių pervežimo įmonių samdymas gali atsieiti išties labai daug. Vis dėlto, tuo atveju, jei daiktų skubiai jums neprireiks, galite didelių išlaidų išvengti daiktus perveždami per nuolatos kursuojančius autobusus.

Oficialiai pakeiskite savo adresą dar prieš kraustydamiesi

dvidešimt aštuntas

Oficialiai pakeisti savo adresą dar prieš persikraustant yra išties labai svarbu. Taip yra dėl to, jog tikslus jūsų adresas yra ypatingai svarbus tiek pašto tarnyboms, tiek ir įvairioms bankininkystėms sistemoms, kurių veikloje netikslus adresas persikraustant gali sukelti keblumų.

Jei nenorite nereikalingų daiktų atiduoti draugams, jų pardavimu pasirūpinkite iš anksto

dvidešimt devintas

Kartu pervežti į naujas patalpas daiktus, kurių jums visiškai nereikia, būtų tiesiog kvaila. Būtent dėl to, iš anksto pasirūpinkite tokių daiktų pardavimu, kas leis ne tik užsidirbti, tačiau ir atsikratyti to, kas jums nėra reikalinga.

Nereikalingus daiktus galite atiduoti ir labdaros organizacijoms

trisdešimtas

Jei turite nereikalingų daiktų, kurių jūsų draugams nereikia, o jų vertė yra pernelyg maža, kad vertėtų parduoti, tiesiog atiduokite juos labdaros organizacijoms. Tokiu būdu galėsite ne tik atsikratyti to, kas jums nėra reikalinga, tačiau ir padarysite gerą darbą.

Nepirkite maisto bent savaitė iki perkraustymo

trisdešimt pirmas

Prisikaupęs didelis kiekis maisto perkraustymo metu yra labai nemalonus dalykas, sukeliantis papildomų rūpesčių. Būtent dėl to, maisto paskutinę savaitę prieš perkraustymą nepirkite, kas leis šaldytuvo turinį aptuštinti iki minimumo.

Pasirūpinkite aukle

trisdešimt antras

Jei turite vaikų arba gyvūnų, perkraustymo metu pasamdykite jiems auklę. Patikėkite – gyvūnai ir vaikai yra paskutinis dalykas, kuris jums rūpės atliekant perkraustymą, kas puikiai atspindi auklės svarbą.

Pasirūpinkite šaldikliu prieš perkraustymą

trisdešimt trečias

Pasirūpinkite šaldiklio atšildymu bei maisto sutvarkymu bent diena prieš atliekant perkraustymą. Kitu atveju, atlikus perkraustymą jums teks susidurti su į išties nemalonią masę pavirtusiu šaldiklio turiniu.