Daiktų pakavimo patarimai

Persikraustymo darbai trunka išties ilgą laiko tarpą, o jei pridėsime ir tai, kad žmonės savo daiktus pakuojasi patys, ką žmonės dažniausiai ir daro, viso šio darbo trukmė bei sunkumas dar labiau išauga. To galima išvengti žymiai didesnį dėmesį iš anksto skiriant būtent daiktų pakavimui – tam patartina pradėti ruoštis dar 6 savaites prieš perkraustymo darbus. Atsargus planavimas bei pakavimas gali leisti jums sutaupyti ne tik laiko, tačiau ir energijos bei lėšų.

Kur pradėti?

 • Pirmiausia nuspręskite, ką persivešite į naują vietą, o ką atiduosite kitiems arba paliksite. Dabartiniame jūsų turimų daiktų būryje gali būti pakankamai nemažai tokių, kuriems nematote ateities savo naujajame būste, todėl jų pervežimas į naują vietą būtų tiesiog bevertis laiko, energijos bei kitų sąnaudų švaistymas. Būtent dėl to, stenkitės apsispręsti kurių daiktų jums nebereikės kuo ankščiau – tai nusprendę galėsite juos pamažu atiduoti draugams ar parduoti įvairiuose interneto skelbimų tinklalapiuose.
 • Rinkite atsargas. Iš anksto apskaičiuoti apytikslį kiekį atsargų, kurių jums reikės perkraustymo darbo metu, yra išties naudinga, kadangi jomis pasirūpinti apie tai pradėjus galvoti tik perkraustymo darbų dieną yra praktiškai neįmanoma. Būtent dėl to, kuo ankščiau pradėkite rinkti bei kaupti įvairias dėžes, maišelius, dėžutes bei kitas daiktų pakavimui ar kitoms perkraustymo darbų dalims reikalingas atsargas.
 • Iš anksto pakuokite tuo metu nereikalingus daiktus. Tokiu atveju, jei tuo metu yra vasara – iš anksto galite susipakuoti žieminius rūbus, ar kitus daiktus, kurie jums bus reikalingi tik konkrečiu metų laiku. Juk tokių daiktų artimiausiu metu vis vien nenaudosite, tad kam pasilikti jų pakavimą paskutinei dienai, kai kitų darbų ir taip bus apstu?

Būkite organizuotas

 • Žymėkite dėžes. Jei pakuosite turimus daiktus į panašias dėžes bei jų nežymėsite, kad galėtumėte atskirti kuriose dėžėse kas yra – nuvykus į naują gyvenamąją vietą jūsų gali laukti neorganizuotumo katastrofa. Būtent dėl to, kokybišku žymėjimu pasirūpinkite – pažymėkite ne tik tai, kas yra dėžės viduje, tačiau ir tai, kokiame kambaryje tai turėtų būti. Taip pat galite pažymėti ir tas dėžes, kurioms turėtumėte teikti pirmumo teisę jas išpakuodami, kas leis žymiai lengviau organizuoti antrąją perkraustymo darbų dalį.
 • Turėkite daiktų sąrašą. Pakuojant daiktus jūsų gali laukti ne šimtai, o galbūt ir tūkstančiai įvairiausių drabužių, aksesuarų, buities reikmenų ir t.t., tad prisiminti ką jau supakavote, o ko ne, yra tiesiog neįmanoma. Būtent šioje vietoje daiktų sąrašo vedimas yra ne tik patartinas, tačiau ir privalomas – toks sąrašas leis jums patogiai žymėtis kuriuos daiktus jau supakavote, o kurių dar ne, kas leis garantuoti tai, jog absoliučiai visi reikalingi daiktai iškeliaus į naująsias patalpas.

Užtikrinkite, kad jūsų daiktai į naujas patalpas atkeliaus saugiai

 • Jau minėtas dėžių žymėjimas yra išties pravartus ir jei kalbėsime apie daiktų, keliaujančių į naujas patalpas, saugumo užtikrinimą. Tai galite padaryti ant tokių žymeklių pažymėdami ne tik esminius faktus apie dėžių turinį, tačiau ir palikdami instrukcijas daiktų krovėjams, instruktuodami juos apie tai, kaip tokias dėžes reikėtų nešti bei su jomis elgtis, kas yra ypatingai svarbu jei kalbėsime apie dėžes, kurių turinys yra trapus/dūžtantis.
 • Drabužiai, rankšluosčiai, apvalkalai, pagalvės ir kiti minkšti daiktai gali būti panaudoti trapių daiktų apsaugojimui. Taip, specializuotose parduotuvėse galite nusipirkti specializuotų medžiagų, kurios leis garantuoti tokių daiktų saugumą, tačiau tai yra papildomos (ir ganėtinai nemažos) išlaidos, kurių galite nesunkiai išvengti tokiam tikslui panaudoti įvairius turimus minkštus daiktus, kaip drabužius, rankšluosčius, įvairius apvalkalus, pagalves ir t.t.
 • Netaupykite lėšų, kai kalbama apie burbulinę pakavimo plėvelę. Ši plėvelė yra tiesiog idealus variantas įvairiems ypač vertingiems dūžtantiems daiktams, kaip vazoms, lėkštėms ir t.t. Taip, tokia plėvelė turi savo kainą, tačiau faktas, jog ji yra finansiškai prieinama absoliučiai visiems, tad taupyti, žinant tai, jog to pasekoje patiriami nuostoliai gali būti žymiai didesni, yra tiesiog neverta.
 • Pernešdami baldus, laikykite visas jų dalis kartu. Taip, nuimti spintos kojas, ištraukti spinteles iš stalo bei atskirti kitas detales nuo baldų gali būti neišvengiamas pasirinkimas, tačiau kalbame ne apie tai – kalbame apie šių detalių sudėjimą į vienokius ar kitokius maišus bei jų laikymą prie baldų pagrindinių dalių. Tai yra ypatingai svarbu, nes išrenkant detales gali tekti išimti pakankamai didelį įvairių smulkių detalių kiekį, todėl siekiant nesupainioti vienų baldų sudedamųjų dalių su kitų baldų sudedamosiomis dalimis, neatskirti vienų baldų dalių nuo kitų yra patartina.
 • Skirkite ypatingą dėmesį besibraižančių daiktų apsaugai. Įvairūs stalų paviršiai ar kiti svarbūs daiktai, kurių subraižyti nenorėtumėte, gali ganėtinai greitai nukentėti nuo pervežimo darbų būtent šiuo būdu, tad apsaugoti juos nuo to yra labai svarbu. Tai galite padaryti pasinaudodami įvairiais turimais minkštais daiktais, ar investuodami į specialias tokių daiktų apsaugai skirtas medžiagas.
 • Neperkraukite dėžių. Net jei ir naudojatės krovinių pervežimo profesionalų paslaugomis, tačiau jie taip pat nėra visagaliai, todėl pagalvokite ir apie juos bei tai, jog perkrautos dėžės gali iškristi iš darbininkų rankų. Geriau jau turėti dvigubai daugiau prikrautų dėžių, tačiau dvigubai mažesnis jų svoris leis garantuoti maksimalų jose esančių daiktų saugumą.