Kaip išvengti rūpesčių kraustantis?

Teoriškai persikraustymas nėra jau tokia sudėtinga užduotis, kuri reikalautų daug pastangų. Svarbiausia, kad persikraustymo dieną būtų tinkamai supakuoti ir paruošti daiktai, jog būtų pakankamai rankų tiems daiktams pernešti iš būsto į mašinas. Taip pat kad būtų didelės transporto priemonės, kurios tuos daiktus pervežtų į naują vietą. Vis dėlto, tam, kad atėjus tai dienai persikraustymas nebūtų kankynė, reikia tinkamai pasiruošti.

Keli patarimai norintiems išvengti rūpesčių kraustantis:

 • Tinkamas pasiruošimas. Dar galvojant apie persikraustymą, turite iš anksto nuspręsti, ar daiktus pakuosite ir pervežinėsite patys, ar tai patikėsite perkraustymo paslaugomis užsiimančiai įmonei. Įvertinkite keletą svarbių aspektų, kodėl verta tai patikėti profesionalams:
  – sutaupysite laiko,
  – nereikės papildomai galvoti apie transporto priemones,
  – nereikės prašyti draugų pagalbos pernešant daiktus,
  – nesijaudinsite, kad neturite tiek patirties kiek profesionalai ir nesibaiminsite, kad sulūš daiktai,
  – nereikės išeikvoti daug energijos ir galėsite užsiimti kitais darbais.

 

 • Peržiūrėkite savo daiktus. Ne paslaptis, kad žmonės yra labai prieraišūs ir per gyvenimą sukaupia daug daiktų. Peržiūrėkite savo namuose esančius daiktus, ar jums tikrai visų jų reikia naujame būste, galbūt kai kurie iš jų yra sugedę ir jau seniai nebenaudojami. Jeigu esate pasamdę perkraustymo paslaugas teikiančią įmonę, pasiteiraukite jos, galbūt ji išveža ir statybines šiukšles. Tokiu atveju nušautumėte du zuikius vienu šūviu ir atsikratytumėte nereikalingų daiktų.

 

 • SąrašasPasidarykite daiktų sąrašą. Norint, kad kraustymasis praeitų sklandžiai, reikia iš anksto pasidaryti daiktų, kurie bus pervežami sąrašą. Iš anksto apgalvokite, kuriuos daiktus pakuosite, kurie yra lengvai lūžtantys ir dūžtantys, kokių medžiagų tam prireiks. Jeigu į pagalbą vis dėlto pasitelkėte perkraustymo paslaugas teikiančią įmonę, pasikvieskite į daiktų apžiūros procesą jos atstovą. Tai reikalinga tam, kad jis įvertintų visus daiktus, patartų kaip geriau juos supakuoti ir duotų keletą rekomendacijų.

 

 • Išsirinkite perkraustymo datą. Iš anksto numatykite perkraustymo datą ir ją suderinkite su perkraustymo įmone. Datą planuokite atsižvelgdami į oro sąlygas, kadangi, pavyzdžiui, šaltis, kenkia kai kuriems baldams bei gėlėms. Taip pat datą derinkite ir pagal tai, kada bus įrengtas jūsų naujas būstas. Geriausia kraustyti daiktus savaitgalį, kai mieste nėra tiek daug automobilių, o kiemai yra tušti.

 

 • Kaina irgi svarbus aspektas, kurį reikia apgalvoti. Samdant įmonę, iš anksto susižinokite kiek reikės mokėti, kad paskui nekiltų nereikalingų rūpesčių. Sužinoti viską iki smulkmenų, išsiaiškinkite kiek ir už kokią paslaugą reikės susimokėti.

Apgalvoję visus šiuos aspektus ir priėmę atitinkamus sprendimus, persikraustysite greitai ir tai nekainuos daug laiko. Pradėkite apie kraustymąsi galvoti maždaug mėnesį prieš, taip viską susidėliosite galvoje ir pasiruošite šiam procesui.