Knygų pakavimo ypatumai

Nuosava namų biblioteka – daugelio knygų graužikų svajonė. Keli tūkstančiai įvairiausių knygų tampa ne tik puikia interjero dalimi, tačiau ir pasididžiavimu (visgi knygos dažnai yra brangus malonumas). Tačiau viskas atrodo nuostabiai tik kol reikia persikraustyti. Nors iš pirmo žvilgsnio tai tik knygų sudėjimas į dėžes, tačiau iš tikrųjų reikia žinoti keletą taisyklių, kaip pakuoti knygas, jog jos saugiai pasiektų naujus namus.

  1. Rinkitės mažesnes dėžes. Nors visuomet kyla pagunda imti kuo didesnę, kad kuo daugiau knygų tilptų, tačiau knygas skaičiuokite ne vienetais, o kilogramais. 10 enciklopedijos tomų ko gero svers 10 kart daugiau nei dešimt vaikiškų knygelių. Dėžės svoris neturėtų viršyti 7-10kg, kitaip bus išties sunku nešti prikrautas knygas į transporto priemonę ir vėliau jas iškrauti naujame būste.
  2. Išrūšiuokite knygas pagal dydį. Daug patogiau, o ir galima efektyviau sukrauti knygas kuomet jos yra panašaus dydžio. Todėl nepatingėkite išrūšiuoti ir į dėžes dėti vienodo dydžio knygas.
  3. Kad ir kaip dėtumėte knygas į dėžę, neleiskite jų lapams liestis. Knygos turi glaustis nugarėlėmis. Atsiradusius tarpus į kurias netelpa jokia knyga užpildykite suglamžytu pakavimo popieriumi. Supakuotoje dėžėje knygos turi būti stabilios ir nejudėti transportuojant.
  4. Knygas kaip ir kitus daiktus veikia transportavimas, jos gali susibraižyti, minkšti viršeliai susilankstyti. Todėl brangesnes ar senesnes knygas suvyniokite į pakavimo popierių, kad būtumėte tikri, jog jos naujus namus pasieks saugiai.

Pateikiame kolegų iš užsienio video iliustraciją kaip galima ir reiktų supakuoti knygas kraustantis: