Kraustymosi į savo būstą ypatumai

Kraustymasis visada yra sudėtingas procesas. Aplinkos keitimas vargina tiek fiziškai, tiek emociškai. Bent jau kol vyksta daiktų pakavimas, dėliojimas, išvežimas ir vėl išpakavimas. Vieną didesnių kraustymųsi žmonės patiria, kai tenka kraustytis iš tėvų namų ir vykti į savo pirmuosius studentiškus namus – nesvarbu ar tai bendrabučio kambarys ar nuomojamas butas.

Kuo skiriasi pirmasis kraustymasis iš tėvų namų ir tas didysis, kai nuomojamas būstas keičiamas į nuosavą? Rodos, tai visai nesulyginami dalykai. Juk kraustantis į bendrabutį svarbiausia buvo turėti savo patalus ir lėkštę su šakute, o pagaliau įsigijus nuosavą būstą ir pervežant daiktus į jį viskas atrodo daug sudėtingiau.

Natūralu, kad kol įsigijote savo būstą spėjote jau prikaupti nemažai turto svarbaus ir materialiai ir emociškai. Kiekvienas įbrėžimas spintos duryse gali prilygti tragedijai. Tai ką daryti, kas kraustymasis į pirmąjį nuosavą būstą nevirstų košmaru?

Kraustymasis

1. Viską gerai suplanuokite

Planavimą pradėkite nuo dienos, kada vešite iki tos, kada pirksite visas pakavimui reikalingas medžiagas. Apgalvokite, kokio dydžio dėžių reikės. Taip pat, ar pasirinkta lipni juosta tikrai gerai limpa prie pasirinktų dėžių. Visos šios smulkmenos, jei bus blogos ir neatitiks jūsų reikalavimų, kainuos laiką. Ir veltui nervinsitės.

2. Pasilikite pakankamai laiko

Kraustymasis trunka tikrai ne valandą. Jis gali trukti keletą dienų, ypač jei dirbate ir turite itin ribotą laiko tarpą. Galite skirstyti dienas pagal daiktų pobūdį. Pavyzdžiui, pirmadienį išsivežate nenaudojamus rūbus. Antradienį suvenyrus, knygas ir panašias dekoracijas ir taip toliau. Tačiau apgalvokite, kad neprireiktų jau išvežto daikto, o kol kas gyvenamuose patalpose neliktų visai nenaudojamas.

3. Įsigykite pakavimo priemones

Medžiagos, kurias naudosite pakuojant, yra labai svarbios. Įsigykite pakankamai dėžių. Apgalvokite, kokio dydžio ir kiek jums jų reikės. Prireiks kokybiškos lipnios juostos, kuri kimba prie įvairaus kartono ir kitų paviršių tačiau nepalieka žymių. Laikraščių taip pat prireiks – į jį pakuokite indus ir panašius dūžtančius daiktus. Išsirinkite minkštos, smūgius sugeriančios medžiagos. Ją reikės aptvirtinti baldus ir kitus daiktus, kuriuos saugosite nuo įbrėžimų.

4. Atskirkite specifinius daiktus

Knygas dėkite su knygomis, indus su indais ir panašiai. Rūšiuokite norėdami išvengti atsitiktinumų kai, pavyzdžiui, supakuotos knygos prispaus ir svoriu sulaužys jums brangius suvenyrus atsivežtus iš atostogų.

5. Pasirinkite tinkamą transportą

Transportas, kuriuo gabensite savo daiktus yra svarbus. Jame turi būti pakankamai vietos ir gerai įsitvirtinti dėžės ir visi paketai.

6. Suplanuokite, kur bus daiktų vieta naujuose namuose

Tai palengvins išsipakavimo dalį ir leis greičiau įsikurti.

Toks kraustymasis kainuoja daug laiko ir nervų. Kaip išvengti papildomo streso ir neatsitraukti nuo darbų ar pomėgių? Pagrindinis patarimas – kreipkitės į perkraustymo agentūras. Profesionalai ir patikimi žmonės atsakingai supakuos jūsų daiktus ir tam pritaikytu transportu perveš į reikiamą vietą.

Jūs sutaupysite laiko pradedant nuo pakavimo, baigiant daiktų įnešimu į naujus namus.

Nebijokite, verslios ir atsakingos įmonės yra suinteresuotos patenkintų klientų teigiamais atsiliepimais. Todėl visos paslaugos bus atliktos atidžiai ir saugant jums brangius daiktus.