Patarimai žadantiems persikraustyti

Dar niekada nesusidūrusiems su kraustymusi į naują vietą, tai gali pasirodyti smagi užduotis arba rimtas išbandymas. Šios užduoties sudėtingumas priklauso nuo to, kaip į ją pasižiūrėsite ir nuo to, kaip jai pasiruošite. Dalinamės keletu patarimu su tais, kurie dar niekada nesikraustė ir su tais, kuriems pirmasis persikraustymas buvo nesėkmingas:

1. Peržiūrėkite savo daiktus. Pirminė daiktų apžiūra yra pagrindinis etapas prieš persikraustant. Ne paslaptis, kad dažnas žmogus savo namuose turi tokių daiktų, kurie tiesiog guli spintose, rūsiuose ir užgrūsti į tolimiausią kampą kaupia dulkes. Tokie daiktai dažniausiai yra seniai nebenaudojami, neretai būna sulūžę, o juos, dėl kylančių sentimentų, tiesiog gaila išmesti. Į kraustymosi procesą reikia pasižiūrėti kitu kampu ir į naujus namus neimti daiktų, kurių nebenaudojate jau kurį laiką, kadangi ir naujoje vietoje jie neatliks jokios funkcijos ir tiesiog trukdys.

Dėžė2. Pasiruoškite perkraustymo dėžes. Kiek reikės dėžių turite nuspręsti pagal tai, ar daug turite daiktų, ar persikraustote tik jūs, ar ir visa jūsų šeima. Patariama dėžes pirkti kokybiškas, o ne kaupti senas. Senos dėžės gali neatlaikyti į jas įdėto svorio ir tiesiog suplyšti, o tai būtų dar vargingesnė procedūra. Beje, jeigu jūsų įsigytos dėžės yra nepritaikytos pernešimui, savose gali išsikirpti patogias skyles rankoms, kad dėžes būtų daug lengviau nešti.

3. Nufotografuokite, kaip pajungta jūsų įranga. Šis patarimas naudingas tiems, kurie nieko neišmano apie techniką, o sujungti laidus jiems yra didžiausias iššūkis. Taigi, nufotografuokite, kaip sujungti laidai jūsų televizoriuje, kompiuteryje ir kai persikraustysite, jums tereikės atkartoti tai, kas pavaizduota nuotraukoje.

4. Pasiruoškite pakavimo reikmenis iš anksto. Pakuojant daiktus jums tikrai prireiks lipnios juostelės, žirklių, markerių, atsuktuvų, maišų ir panašiai. Geriausias sprendimas juos susidėti į vieną vietą ir visada žinoti kur tam tikra priemonė yra. Taip sutaupysite ne tik laiko, bet ir nervų, nes nereikės bėgioti po namus ir ieškoti tai, ko jums tuo metu reikės.

5. Prieš persikraustant iš anksto nuspręskite, ar samdysite perkraustymo įmonę, ar ne. Jeigu jūsų sprendimas yra teigiamas, turite su jais iš anksto sutarti kurią dieną vyks persikraustymas. Taip pat, prieš persikraustant, pasikviesti atsakingą žmogų, kuris ne tiks patars kaip tinkamai susipakuoti visus daiktus, bet ir apžiūrės kaip juos geriau išvežti.

Samdyti profesionalus apsimoka, nes tai sutaupo laiko, energijos ir neretai pinigų. Vis dėlto, persikraustyti galite ir patys, tik būtinai tai kruopščiai apgalvokite ir pasidarykite planą, kuris bus jums naudingas viso persikraustymo etapo metu.