Pirmasis kraustymasis: studentiškas būstas

Pirmasis kraustymasis dažniausiai ištinka tada, kai baigus mokyklą keliamasi į naują gyvenamą vietą – miestą, kuriame yra mokymosi įstaiga. Tai dažniausiai studentiškas būstas – arba nuomojamas kambarys bute, arba bendrabutyje. Ką reikia žinoti kraustantis į pirmąjį būstą, kuriame gyvensite savarankiškai?

Studentai dažniausiai renkasi tarp dviejų variantų – gyvenimo nuomojamame bute arba bendrabutyje. Kiekvienas pasirenka pagal savo poreikius ir galimybes – finansus, kuriuos gali skirti, patogumą ir nuotolį nuo mokymo įstaigos. Daiktų poreikis ir jų pakavimas gali šiek tiek skirtis dėl pasirinktos gyvenamosios vietos, tačiau ne kardinaliai.

Rinkdamiesi daiktus ir planuodami kraustymosi procesą vadovaukitės paprastu planu:

  1. Sužinokite, ko jums gali prireikti (pasikalbėkite su patirties turinčiais).
  2. Nepamirškite esminių (higienos ir patalynės) priemonių.
  3. Protingai atsirinkite daiktus, kuriuos vešitės pirmuoju kraustymosi etapu.
  4. Susipakuokite kompaktiškai ir saugiai.
  5. Išsikrovę susikurkite jaukumą naujuose namuose.

Pirmoji kraustymosi taisyklė – sužinokite, ko gali reikėti.

Nesvarbu kurį variantą pasirinksit, buto ar bendrabučio, dažniausiai kambariai jau bus su baldais. Todėl pakavimo darbai turėtų apsiriboti būtiniausiais dalykais.

Žinoma, patalynė, užvalkalai ir panašios asmeninės priemonės yra būtinos. Juos susipakuokite pirmiausiai ir nepamirškite – nuo to priklausys pirmoji ir visos kitos naktys naujuose namuose. Tačiau, priklausant nuo būsto ar to, kas jame palikta, jums gali reikėti arba nereikėti nuosavų indų.

Raskite žmonių, su kuriais galėtumėte pasikalbėti ir gauti visą informaciją. Kraustantis į butą, žinoma, pirmiausia jį apžiūrėsite. Taip pat, paklauskite nuomotojo ar paliks tokius buities daiktus kaip mikrobangų krosnelę, virdulį, lėkštes, stalo įrankius ir panašiai. Bendrabutyje indus ir įrankius reikia atsivežti. Tačiau buitinių prietaisų būtinybė priklauso ir nuo to, su kuo gyvensite – galbūt jie jau yra.

Indus pakuokite kiekvieną apvyniodami laikraščiu ar panašia medžiaga, kuri sumažina trintį. Dūžtančius ir kitaip jautrius daiktus kraukite į atskirą dėžę, kad išvengtumėte netekčių.

Nepamirškite savo higienos priemonių. Muilas, dušo reikmenys, kempinės, dantų šepetėliai yra jūsų problema – šių priemonių tikrai nerasite atsikraustę nei į bendrabutį, nei butą.

Būkite protingi – rinkitės tai, ko jums tikrai reikės. Žinoma, kompiuteris, mokslo reikmenys yra būtini. Tačiau pirmiausia sužinokite, kas laukia jūsų būsimuosiuose namuose. Nesitempkite rašomojo stalo neįsitikinę, kad jo tikrai ten nėra.

Ir, galiausiai, susikurkite jaukumą. Atsivežkite sau mielų nuotraukų ar panašių smulkių atsiminimų. Tačiau geriausiai šį procesą palikti antram kraustymosi etapui – kai važiuosite aplankyti tėvų su sąrašu, kuriame tvarkingai surašyta ko dar trūksta kambaryje, kuris jums bus namai visą studijų laikotarpį.

Taip pat, įvertinkite savo ateities planus. Jei jūsų bendrabučio taisyklės reikalauja kiekvienais metais išsikraustyti ar patys ketinate keisti butą kiekvienais metais – neapsikraukite pašaliniais daiktais, kuriuos reikės vežti paskui save. Tegul jūsų pirmasis būstas tampa ir pirmąja racionalumo ir suaugusio žmogaus praktiškumo pamoka.